STREFA KURSANTA

KURS
PRAWA JAZDY
KROK PO KROKU

1

PODPISANIE UMOWY

I BADANIA LEKARSKIE

Umowę podpisać można w którymkolwiek z naszych punktów obsługi.

Orzeczenie lekarskie - wystawione przez lekarza z uprawnieniami do badań kierowców. Badanie lekarskie jest obowiązkowe i wymagane do uzyskania numeru PKK.
Najtaniej i najwygodniej zrobić badania w Elka School. 
W związku z  ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA opłata za badanie lekarskie powinna wynosić nie mniej niż 200 zł. Zapisując się u nas na kurs kategorii

A lub B, otrzymujesz rabat na badanie w wysokości100 zł. Ty dopłacasz jedynie 100 zł.
Opłatę za badanie pobiera lekarz w formie gotówki.

2

UZYSKANIE NUMERU PKK

Każdy kursant jest zobowiązany uzyskać ze swojego Starostwa lub Urzędu Miasta (zgodnie z miejscem zameldowania) PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ (PKK) – jest to indywidualny numer nadawany w urzędzie.

Polecamy uzyskanie PKK za naszym pośrednictwem.

Wymagane dokumenty:

  • orzeczenie lekarskie

  • jedna aktualna kolorowa fotografia o wymiarach 3,5 x 4,5 biometryczne (takie jak do dowodu i paszportu) 

  • wypełniony wniosek o wydanie prawa jazdy

  • zgoda rodziców na udział w kursie prawa jazdy- dotyczy osób niepełnoletnich

  • dokument tożsamości ( dowód osobisty, paszport, karta pobytu) numer PESEL

  • pełnomocnictwo w przypadku gdy PKK w imieniu kursanta załatwia osoba trzecia. Jeśli PKK załatwia ośrodek, urząd pobiera dodatkową opłatę skarbową w wysokości 17 zł.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

CO WPŁYWA NA CENĘ KURSU? SKĄD TAKIE RÓŻNICE?

Rachunek ekonomiczny jest prosty - oferując podejrzanie tani kurs ośrodek szkolenia przede wszystkim zmniejsza ilość godzin zajęć lub zatrudnia taniego instruktora o niskich kwalifikacjach. Tylko doświadczony, dobrze wyszkolony instrukor o wysokich kwalifikacjach jest w stanie odpowiednio wyedukować kursanta. Mniejsza ilość godzin kończy się również niedoszkoleniem kursanta, może skutkować powtarzaniem egzaminu państwowego

i stwarzaniem niebezpieczeństwa w ruchu drogowym dla kursanta i innych.

 

Cena kursu ma poza tym wpływ na:

- model samochodu szkoleniowego (niektóre szkoły posiadają KIA RIO III zamiast KIA RIO IV)

- stan techniczny pojazdów (przeglądy, remonty) i ich wiek 

- stan i klasa placu manewrowego (wielkość, ilość pasów ruchu, nawierzchnia, oświetlenie,)

- wielkość i klasa sal wykładowych (komfort nauki)  
- poziom obsługi klienta (dostępność, ilość obsługi i kompetencje pracowników)

- świadczenia dodatkowe (materiały szkoleniowe, dokumenty)

- brak niemiłych niespodzianek w postaci niespodziewanych opłat dodatkowych

W ostatecznym rozrachunku tani kurs może Cię kosztować nawet znacznie więcej niż najdroższy kurs dostępny na rynku. Do naszego ośrodka trafiały osoby, które zapisywały się na tani kurs a po podliczeniu wszystkich kosztów okazało się, że wydali już ponad 3000 zł i dalej nie wiedzą dlaczego nie mogą zdać egzaminu - a oni po prostu nie potrafią jeszcze jeździć. 

MAM MAŁO CZASU, CZY DOPASUJĘ DO SIEBIE JAZDY?

Często zdarza się, że w innych ośrodkach pracują instruktorzy, którzy oprócz szkolenia kierowców mają także wiele innych zajęć. Z takimi osobami bardzo ciężko jest się umówić na jazdy, a przerwy podczas szkolenia trwają długie tygodnie. 

W Elka School nie mają miejsca takie sytuacje, gdyż zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowaną kadrę szkoleniową. Nasza szkoła dysponuje liczną flotą pojazdów wspieraną przez grupę najlepszych instruktorów. W miejsce zepsutego samochodu podstawimy pojazd zastępczy, a chorego instruktora zastąpi inny fachowiec.

 

Jazdy odbywają sie 7 dni w tygodniu w godzinach 6:00 - 22:00, a więc osoby pracujące nawet do późnych godzin moga umówić się na jazdy.  Instruktorzy starają się w maksymalnie elastyczny sposób podchodzić do wymagań kursantów.

CZY MUSZĘ UCZESTNICZYĆ W ZAJĘCIACH TEORETYCZNYCH?

Są dwie możliwości przejścia kursu teoretycznego - kurs stacjonarny oraz e-learning.

Kurs stacjonarny składa się z 30 godzin lekcyjnych wykładów, które można zacząć w dowolnym momencie dołączając do grupy, tematy przerabiane są w trybie zapętlonym. 

Kursy odbywają się w Gdyni w systemie tygodniowym (8 kolejnych dni w godz. 17-20) oraz weekendowym (3 kolejne weekendy w godz 10-14). W Rumi kursy odbywają się tylko w systemie tygodniowym.

Organizujemy też często 5-dniowy kurs przyspieszony, o którym można przeczytać TUTAJ.

 

Kurs teoretyczny można przejść również za pomocą e-learningu. Zagadnienia realizuje się przy pomocy urządzenia podłączonego do internetu (tablet, smartfon, komputer) i po zaliczeniu wszystkich zagadnień należy umówić sie tylko na zajecia z pierwszej pomocy, które odbywają się w sali wykładowej

 

3

KURS TEORETYCZNY

30 godzin kursu teoretycznego w sali wykładowej

w Gdyni lub Rumi w systemie tygodniowym lub weekendowym.
 

Gdynia Grupa A: poniedziałek, wtorek, środa czwartek 17.00 - 20.00
Grupa C: sobota, niedziela 10.00 -14.00

Rumia Grupa A: poniedziałek, wtorek, sroda, czwartek: 17.00 - 20.00

Istnieje również możliwość nauki teorii w systemie e-learning w domu. 

Obie metody kończą się czterogodzinnym kursem pierwszej pomocy oraz wewnętrznym egzaminem teoretycznym przeprowadzonym w wybranym przez kursanta dniu.

4

KURS PRAKTYCZNY

JAK DŁUGO TRWA PRZECIĘTNY KURS?

Na długość kursu ma wpływ kilka różnych czynników - sposób realizacji kursu teoretycznego, częstotliwość kursu praktycznego, czyli jazd, termin zaliczenia egzaminów wewnętrznych - teoretycznego

i praktycznego. Przecietnie kurs kategorii A i B trwa około 1,5 miesiąca. Po tym okresie przychodzi kolej na egzaminy pańśtwowe. Ich terminy można sprawdzic w każdej chwili na stronie www PORD'u

CZY TRZEBA MIEĆ 18 LAT BY ROZPOCZĄĆ KURS?

Jeśli chodzi o najpopularniejszą kategorię B oraz A2, kurs można zacząć na 3 miesiące przed 18-tymi urodzinami, zakończyć na miesiąc przed nimi a prawo jazdy odebrać około 14 dni po uzyskaniu pełnoletności.

 

Kurs kategorii A1 rozpocząć można na trzy miesiące przed 16-tymi urodzinami, zakończyć na miesiąc przed nimi i dokument odebrać minimum dzień po.

Kurs kategorii A roczpocząć można na 3 miesiące przed upływem 24 roku życia lub na 3 miesiące przed upływem 20 roku życia w przypadku posiadania prawa jazdy kategorii A1 lub A2 od minimum dwóch lat.

 

W przypadku chęci rozpoczęcia kursu przed 18-tym rokiem życia wymagana jest zgoda rodzica lub prawnego opiekuna.

21 godzin zegarowych kursu praktycznego, czyli jazd w przypadku kategorii A1, A2 i A oraz 31 godzin w przypadku kategorii B. Częstotliwość jazd zależna jest od woli kursanta. W Elka School istnieje szerokie spektrum możliwości dzięki 7-dniowemu systemowi pracy oraz jazdom w godzinach 6:00-22:00.

Kurs kończy się wewnętrznym egzaminem praktycznym przeprowadzonym w ustalonym między kursantem a instruktorem terminie.

 

5

EGZAMIN PAŃSTWOWY

Po zaliczeniu egzaminów wewnętrznych kursant otrzymuje zaświadczenie od Ośrodka potwierdzające ten fakt oraz swoj numer PKK i z tym numerem udaje sie do PORDu (Gdynia Opata Hackiego 10a). Należy uiścić opłatę (przelew bądź na miejscu) i umowić sie na egzamin.

Można umowić się na samą część teoretyczną lub na teoretyczną i praktyczną jednego dnia. PORD wyznacza najbliższy wolny termin ale istnieje możliwość wyboru innego.

Po zdaniu egzaminu zarówno teoretycznego jak

i praktycznego PKK jest wysyłane drogą elektroniczną do Urzedu miasta bądź starostwa i za okolo 7 dni prawo jazdy jest gotowe do odbioru.

 

SIEDZIBA GŁÓWNA OŚRODKA

GODZINY OTWARCIA

KONTAKT

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA:​​

Biuro Ośrodka i sala wykładowa
Gdynia Centrum

ul. Świętojańska 38

(obok Pizza Hut)

 

Rumia (Centrum Abraham)
ul. Starowiejska 9

 

Pon. - Pt.: 09:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Pon. - Pt.: 10:00 - 18:00
 

tel. 58 621-15-15

tel kom. 512-158-688

sekretariat@elkaschool.pl
 

nr konta mBank:

67 1140 2004 0000 3502 7658 3063

Zasubskrybuj Aktualizacje